מדרגות עץ

אחת הדרכים הנפוצות ביותר לשילוב אלמנטים מעץ בעיצוב הבית היא בניית מדרגות מעץ, ניתן להשתמש בחיפוי עץ ליישום מגוון סוגי מדרגות כמו מדרגות בנויות, מדרגות קלות או מדרגות זיזיות. בבחירה של סוג חיפוי העץ חשוב לקחת בחשבון את סוג העבודה – בנייה או שיפוץ ואת אופן היישום של המדרגות בשטח.

ניתן לבחור בחיפוי עץ למדרגות מבין האפשרויות הבאות:

מדרגות עץ גושני

מדרך מעץ גושני מגיע בדרך כלל בגובה של כ-4 ס"מ, לכן בתכנון של גרם מדרגות המחופה בעץ גושני חשוב לקחת בחשבון את הגובה הסופי התקני של המדרגות, הגובה בין כל אחד ממדרכי המדרגות צריך להיות בטווח של 15-18 ס"מ ולכן חשוב שכל ההכנות לקראת חיפוי המדרגה בעץ יעשו כדי לשמור על גובה זה. במידה ורוצים לחפות גרם מדרגות קיים בעץ גושני 4 ס"מ יש צורך לפרק את המדרגות הקיימות כדי לשמור על גובה תקני או לחילופין לחפות את המדרגה עם אלון גושני עובי 2 ס"מ וליצור אף שעוטף את חזות וצד המדרגה. בבחירה של חיפוי מדרגה מעץ גושני חשוב לבחור בעץ קשה שיעמוד בשחיקה של עליה ממושכת וחשוב להקפיד לבחור בעץ שעבר יבוש נכון ונשארו בו כ-8-10% לחות, במידה והעץ לא יעבור ייבוש נכון יתכנו עיוותים בעץ והמדרך יכול להתנתק מהבסיס. בנוסף, אסור להניח מדרכי עץ על בטון חשוף, חייבים לרצף את הבטון כדי למנוע מעבר של לחות מהבטון אל העץ.

ניתן לגוון עץ גושני ואפילו לצבוע אותו בגוונים אטומים, חשוב לצבוע את העץ מראש מכל צדדיו ולא רק במדרך העליון. מומלץ לעשות זאת במצבעה כדי להבטיח עמידות לשנים ארוכות, חשוב לזכור כי כל מדרגות העץ יצטרכו תחזוקה אחת לכמה שנים בהתאם לטיפול הסופי שעברה המדרגה.

חיפוי פרקט

לחיפוי מדרגות בפרקט ניתן להשתמש בפרקט תלת או רב שכבתי, לשימוש בשיטה זאת ישנם מספר יתרונות והבולט ביניהם הוא היכולת ליצר התאמה בין משטחי הפרקט המחפים את רצפת הקומות לבין המדרגות עצמן. בנוסף, שיטה זאת מתאימה במקרים של שיפוץ מפני שהגובה המינימלי של חיפוי הפרקט אינו מצריך פירוק בגרם מדרגות קיים כדי לשמור על גובה תקני של מדרכי המדרגות.

בעזרת פרקט ניתן ליצור מדרכי מדרגות המדמים מראה של עץ גושני על ידי יצירה של קופסאות בעבודת נגרות מדוקדקת, ובכך ליישם את כל סוגי המדרגות הקיימים.

חשוב לזכור כי יצור מדרגות אינו עבודה פשוטה, זו מלאכה המצריכה דיוק רב ושימוש בחומרים מתאימים ולכן חשוב להקפיד על בחירת בעלי מלאכה מנוסים. למידע נוסף על בניית מדרגות עץ ניתן להגיע לאולם התצוגה של עץ ועצה.

סוגי עיבודים לעץ

חומרי חידוש, שמנים ולכות

להצעת מחיר והפניית קבלן
לביצוע עבודה 1-700-500-565

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp